Більшість сучасних будинків зводяться з цегли та кам'яних блоків. Це практичні та довговічні матеріали, які легкі в експлуатації. Але є у них один недолік – вони погано зберігають тепло, що не дуже зручно, особливо у часи, коли активно зростає ціна ресурсів. Виходів з такої ситуації є як мінімум 2: тотально економити та сидіти в холоді або ж зайнятися утепленням стін мінеральною ватою.
Другий варіант набагато комфортніший і економічніший, особливо якщо врахувати, що витрати на опалення скоротяться на 40%!
Чому утеплення стін мінеральною ватою – оптимальний варіант?
Для теплоізоляції спеціалісти використовують різні матеріали. Це може бути пінопласт, який коштує недорого і його легко використовувати. Але більш прогресивним і сучасним матеріалом все ж вважається мінеральна вата. У цього матеріалу величезний список переваг, основними з яких є:
- Чудові показники щільності та гідрофобності;
- Якщо використовувати утеплення фасадів кам'яною ватою, то ви отримаєте ще й ефект звукоізоляції;
- В цьому матеріалі не заводяться комахи та інші шкідники;
- У разі, якщо фасад пошкоджений, його можна легко відремонтувати;
- Мінеральна вата – повністю екологічний матеріал;
- Теплоізоляція з використанням мінеральної вати гарантує тривалий ефект.
Як утеплювати фасади мінеральною ватою?
Теплоізоляція в Києві та повсюдно в Україні повинна здійснюватися спеціалістами. У такому випадку можна гарантувати якісний результат та довговічність конструкції. Утеплення проводиться за певним алгоритмом, що складається з кількох етапів:
- Перше, що роблять спеціалісти з утеплення фасадів мінеральною ватою, це очищення поверхні від усіх зайвих і виступаючих предметів, повна зачистка і ґрунтування поверхонь.
- Другий етап полягає в установці напрямних профілів, які стануть опорою для всіх шарів мінеральної вати.
- Третє, що потрібно виконати за технологією утеплення фасадів мінеральною ватою, це приклеювання листів до стін. Але не тільки за допомогою клею вата тримається на стінах, для фінальної фіксації застосовуються дюбелі та будівельні грибки.
- Четверта фаза передбачає використання спеціальної армуючої сітки, яка кріпиться поверх утеплювача, після чого наноситься шар штукатурки і йому надається необхідна текстура.
Теплоізоляція мінеральною ватою: витрати ресурсів під контролем
Ось і все, процес завершено, і залишається тільки насолоджуватися гарним мікрокліматом в приміщенні та економити кошти. Уже в перший рік буде виправдана ціна утеплення стін мінеральною ватою, так що не бійтеся ціни послуги. Ви в будь-якому випадку, суттєво заощадите!